Ivan Moody (zpěv)

Ivan L. Moody (Ivan Lewis Greening) narozen 7. ledna 1980 v Denveru, Colorado je americký zpěvák působící v metalové kapele Five Finger Death Punch. Známý je také svým působením v kapele Motograter. Jako herec hrál v hororových filmech, jakými jsou například Bled nebo The Devil’s Carnival v roli klauna Hobo.

Ivan se v roce 2001 přestěhoval ze svého rodného Denveru do Los Angeles, aby se následně připojil ke své první kapele zvané Toiz. S kapelou v roce 2002 objel pár koncertů v okolí Los Angeles a dokonce vytvořili demo, které však nikdy nevydali. V následujícím roce se Ivan loučí s Toiz a přidává se k nu-metalové kapele Motograter. Ve stejném roce vydávají první album, které neslo název kapely. Ještě v roce 2003 se stihli účastnit legendárního Ozzfestu, na kterém hráli napřiklad s kapelami jako Korn, Disturbed, Marilyn Manson, Slipknot nebo Killswitch Engage. V roce 2006 se odehráli velké změny v sestavě kapely a Ivan odchází do kapely Five Finger Death Punch s niž vydal zatím všech 6 alb.

V roce 2012 Ivan odtajnil, že jeho problémy s alkoholem měli málem za následek jeho vyhození z kapely. Ostatní členové Five Finger Death Punch přestali odpovídat na jeho telefonáty a ztráceli často manažery. Ivan dokonce vystupoval opilý a tvrdil, že si druhý den na nic nepamatuje. Začal snižovat konzumaci alkoholu, než s tím přestal úplně. Řekl, že se cítíl jako narkoman a přestat s tím stojí veliké úsilí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *